25 May 2012
Mayıs 25, 2012

K1 Belgesi

1 Yorum
k1 belgesi

k1 belgesi

K1 BELGESİ

NEDİR, NASIL ALINIR, ŞARTLAR

Nakliyecilerin alması gereken belgedir. Sadece kamyonet aracı olanlar için Yıldızlı K1 belgesi düzenlenir ve %90 indirimle  2045,00 TL ödeyerek belge sahibi olabilirler. Kamyon aracı olanlar ise şahıslarda 35 ton azami yüklü ağırlık, şirketlerde 110 ton azami yüklü ağırlığa sahip öz mal araç şartını tamamladıktan sonra 20452,00 TL ödeyerek belgelerini alabilirler.
Yetki belgesi, sahibi olduktan sonra sorumluluk ve iyi takip gerektiren bir konudur çünkü sitemizdeki diğer konuları da okursanız belge sahibi olduğunuz süre içerisinde sürekli bakanlık ile ilişki halinde bulunmanız ve daha da önemlisi belgenizi alış şartlarına ait yeterlilikleri sürekli korumalısınız. Tonaj şartını tamamlayarak belge alanlar sürekli bu tonajı elinde bulundurmalıdır. şirketlerde sürekli 110 ton şahıslarda sürekli 35 ton azami yüklü ağırlığa sahip araç bulunmak zorundadır. araç satışı durumunda tonajın kaybedilmesi halinde yerine mutlaka 60 gün içinde yeni araç alıp k1 belgesine eklenmelidir. Aksi takdirde belgenizin 60 günden fazla tonaj limitinin altında kalması halinde belgeniz iptal olur ve ödediğiniz parayı geri alamazsınız. Bunun yanında araç satışlarının 60 gün içinde ve daha doğrusu şirket bünyesinde yapılan her değişikliğin 60 gün içinde bakanlığa bildirilmesi gerekir. bildirilmeyen her resmi değişikliğin cezası 370 TL dir.

K1 Belgesi sahibi şirketlerden orta düzey yönetici belgesine sahip perosnel bulundurma mecburiyetleri vardır.

Detaylı bilgi için sitemizin ody-üdy belgeleri kısmını inceleyiniz. Ody belgesi olmayan şirketlere 700 TL cezai işlem uygulanır.
Araçlar ticari kayıtlı olmalıdır..

 

 

K2 BELGESİ NASIL ALINIR

K2 BELGESİ FİYATI

K2 BELGESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

K2 BELGESİ YENİLEME

K2 BELGESİ YENİLEME ÜCRETİ

K2 BELGESİ YENİLEME İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

K2 BELGESİ

K1 BELGESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

SRC BELGESİ

ODY BELGESİ

PSİKOTEKNİK BELGESİ

K1 BELGESİ YENİLEME

K1 BELGESİ YENİLEME İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

K1 BELGESİ YENİLEME ÜCRETİ