k2 belgesi yenileme | K2 Belgesi Fiyatı
215
single,single-post,postid-215,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.2,vc_responsive

K2 Belgesi Fiyatı

25 Mayıs 2012, 23:34 Kategori: Genel
0 Yorum
k2 belgesi fiyatı

k2 belgesi fiyatı

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI K  BELGESİ

K2 BELGESİ fiyatı 8796 TL dir.
YILDIZLI K2 BELGESİ ÜCRETİ 879 TL dir.
KAYIT EDİLECEK HER ARAÇ İÇİN TAŞIT KARTI BEDELİ 82 TL dir.

[tabs tab1="K2 Belgesi Cezası" tab2="Fiyatları Ve Kapsamı" tab3="Kimler Almak Zorunda"]
[tab]Ulaştırma bakanlığının en son 31.12.2010 tarih ve 27802 sayılı Resmi Gazete(3.Değişiklik) yaptığı değişikle resmi gazetede yayınlanan ve taşımacılıkta kullanılan araçların kayıt altına alınması kapsamında zorunlu hale getirilen belge türüdür. Belge kapsamına giren mükelleflerin Ulaştırma Bakanlığına başvurarak işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde K1 K2 BELGESİ olmadan taşımacılık yapmanın cezası 2516 TL dir.[/tab]
[tab]

Yurtiçinde, kendi adına ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş taşıt veya taşıtlarla, sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili eşya taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacak, gerçek ve tüzel vergi mükelleflerine verilen belge türüdür.

Ulaştırma bakanlığına gerekli evrak ve formlarla başvuru yapıldıktan sonra bakanlık tarafından bildirilecek ödeme numarasına belge harcı yatırılarak alınır. Kamyonet sahibi firmalar K2 BELGESİ ücretini indirimle 8796 TL yerine 879  TL ödeyerek alabilirler.
Gecikme yaşamadan ve herhangi bir cezai işleme maruz kalmadan araçlarınızın tamamının yetki belgesine kaydettirilmesi gerekmektedir.

[/tab]
[tab]

HANGİ ARAÇLAR K BELGESİ ALMAK ZORUNDA ?

Ruhsatında kamyon ve kamyonet olarak geçen ve ticari taşımacılıkta kullanılan bütün araçlar K belgesine tabidir. Burada aracın hususi veya ticari olarak kayıtlı olması bir şey değiştirmez. Özellikle şirket adına kayıtlı ve ruhsatında kamyonet veya kamyon yazan araçlar hususi kayıtlı olsalar bile yinede K  belgesi almak zorundadır.DOBLO KANGOO PANELVAN tipi kamyonet ve hususi kayıtlı araçlarda belge kapsamındadır. Burada istisna sadece hiçbir ticari faaliyeti olmayan ve şahsi kullanımlar için olan araçlar içindir.

[/tab]
[/tabs]

K2 BELGESİ NASIL ALINIR

K2 BELGESİ

K2 BELGESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

K2 BELGESİ YENİLEME

K2 BELGESİ YENİLEME ÜCRETİ

K2 BELGESİ YENİLEME İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

K1 BELGESİ

K1 BELGESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

SRC BELGESİ

ODY BELGESİ

PSİKOTEKNİK BELGESİ

K1 BELGESİ YENİLEME

K1 BELGESİ YENİLEME İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

K1 BELGESİ YENİLEME ÜCRETİ

Yorum Yok

Yorum Gönder

k2 belgesi