10 Mar 2015
Mart 10, 2015

Saso Belgesi Nasıl Alınır

0 Yorum

Saso Belgesi Nasıl Alınır

Saso belgesi uluslar arası kuruluşlarlar vasıtasıyla alınabildiği gibi Türkiye de TSE vasıtası ilede alınabilmektedir. Firmamız ister uluslar arası belgelendirme kuruluşları vasıtasıyla yada Tse üzerinden belge işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Alabilmek için gerekli olan evrakların tarafımıza ulaştırılmasının ardından hemen işlemlere başlanacaktır. Belgelendirme aşamasına başvurunun ardından denetim işlemi için sizden randevu alınarak ihraç edilecek ürünlere bakılır ve onay verilmesinin ardında belge ücreti için ödeme belgesi düzenlenir. Siz ödemenizi yaptıktan sonra belgeniz tarafınıza ulaştırılır. Kısaca işlem bu şekilde yürümektedir. Detaylı bilgi almak için mail veya telefonla bizlere ulaşabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

saso belgesi nasıl alınır

saso belgesi nasıl alınır

Gerekli evraklar ile alakalı web sitemizde ilgili sayfayı inceleyebilirsiniz. Ürün kategorisine göre talep edilen evraklar değişmektedir. Hemen her ürün için istenmesine rağmen bazı istisnai ürünler için  gerekmekmediği durumlarda oluşabilmektedir. Başvurunuzu aldıktan sonra öncelikli olarak ürünlerinizin saso kapsamına girip girmediğine bakılır ve ürün türüne göre sizden hazırlamanız gereken evraklar talep edilir. Proforma fatura ve ürünlerle alakalı kalite belgeleri, varsa CE belgesi gibi belgelerin yanında firmanızı temsil eden ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası gibi evraklarda talep edilecektir. Saso belgesi ürün belgesi değildir. Her sevkiyat için alınması gereklidir.

Gözetim belgesi olmadan Suudi Arabistana ihracat yapabilmeniz mümkün değildir. Belge almadan sevkiyat yapmanız durumunda ürünleriniz gümrükten içeri alınmayacaktır. Bu sebepten ürün sevkiyatı yapmadan önce mutlaka saso belgenizi almanız gerekmektedir. Denetçi arkadaşlarımız sevkiyattan hemen önce yükleme yerinde hazır bulunup ürünlerinizin yükleme öncesi son denetimini de yaparak akabinde belgelendirme sürecine geçeceklerdir.

 

 

Diğer Hizmetlerimiz

Eac Belgesi

CE Belgesi

İso 9001 Belgesi

Eurovent Sertifikası

Cekal Belgesi

Wras Belgesi