27 Oca 2014
Ocak 27, 2014

Src Başvuru

0 Yorum

 Src Başvuru

Src belgesi başvurusu için gerekli olan evraklar

1) 2 adet fotoğraf

2) Ehliyet fotokopisi

3) Kimlik fotokopisi

 

 

2016 YILI SRC BELGESİ SINAV TAKVİMİ

2016 YILI SRC BELGESİ SINAV TARİHLERİ
                          6 Şubat 2016
                          11 HAZİRAN 2016
                         8 Ekim 2016
                     

Src başvuru işlemleri için başvuran adayın öncelikli olarak ehliyet alış tarihi kontrol edilmektedir. Ehliyet alış tarihi  2003 öncesi olanlar sınava kursa tabi olmadıklarından muafiyetli başvuru için evrakları alınır işlemleri yapılmaktadır. Daha sonraki tarihlerde ehliyet alanların ise kurs kayıtları yapılıp en yakın eğitim döneminde kursa alınırlar. Bakanlığın 3 ayda bir yaptığı sınavda başarılı olan adaylarımız src belgesi almaya hak kazanırlar.

Son dönemlerde artan denetimler ve uygulanan para cezaları src belgelerine olan talebi arttırmıştır. 2016 yılı mesleki yeterlilik belgeleri eksikliği durumunda uygulanacak para cezaları şoföre 239 TL araç sahibine ise 602 TL olarak belirlenmiştir. Bu nedenle en kısa sürede mesleki yeterlilik belgelerinden kullandığınız araca uygun olanını almanız gerekmektedir. Ayrıca yetki belgesi sahiplerine de ceza puanı olarak işlenecek bu rakamlar önem arzetmektedir.

 

Src Belgesi Nasıl Alınır

src başvuru

src başvuru

Src belgesi alabilmek için ehliyet alış tarihinizi  içeren bir mail göndermeniz veya telefon yolu ile bize ulaşarak bilgilerinizi vermeniz yeterlidir. Ondan sonra size kurslu veya muafiyetli olma durumunuza göre yardımcı olunacaktır. Kurs tarihleri yukarıda belirttiğimiz tarihlerde yapılacak olup başvuracak arkadaşların bu tarihlerden en az 3 ay önce müracaat etmeleri gerekmektedir. Bakanlığın uyguladığı yönetmelik gereği son başvuru tarihleri ve mezuniyet tarihleri gereği sınav başvuruları kabul edilmektedir. 2016 yılı içerisinde 3 sınav yapılacaktır. Bu sınavlarda en az 60 puan alan aday başarılı kabul edilip src belgesi almaya hak kazanacaktır. Sınavlarda 50 soru sorulup en az 30 tanesine doğru cevap verebilen aday başarılı kalbul edilmektedir. Sınavlarda başarılı olabilmeniz için mutlaka eğitimlere katılmanız gerekmektedir.

SRC Belgesi

Muafiyetli SRC Başvuru

Src Belgesi Sorgulama