CEKAL BELGESİ

Cekal Belgesi cam sektörü ile alakalı olarak yapılan test işlemleri ve belgelendirme standardıdır. Merkezi Fransa olan belgelendirme için kalite standartları ve performans değerlendirmesi testleri yapılarak ürünün uluslar arası standartlarını belirlemektedir. Cekal belgesi ürün türüne göre değişiklik arz eden standartlar içermektedir.

cekal belgesi

cekal belgesi

 

CEKAL BELGESİ NEDİR

Cekal belgesi başvurusunun onaylanmasının ardından cekal belgesi taşıyan ürünler ilgili sektör ile alakalı bütün test ve kalite işlemlerinden başarılı çıktığının belgelendirmesi amacıyla cekal işareti konulmaktadır. Isıcam, sertleştirilmiş cam gibi cam türleri cekal standart testlerine tabi tutulmaktadır. Uluslar arası cam ve cam ürünleri satışı yapıyorsanız cekal belgesi sayesinde pazarlama olanaklarınızı arttırabilir ürünlerinizin kalite standartlarına uygun olduğunu belgeleyerek tüketicinin sizi tercih etmesi için avantaj kazanabilirsiniz.

Uluslar arası ihracat yapan firmalar için sevkiyat öncesi gözetim belgeleri ihracat belgeleri için bizimle iletişime geçiniz.