HİJYEN SERTİFİKASI

Hijyen sertifikası Rusya da satılacak ürünler için toplum sağlığı ile ilgili ürünlerden gost r sertifikası ile beraber talep edilir. Gıda ve gıda ile temas eden ürünler, üretim ekipmanları, tekstil ürünleri, kozmetik ürünler, mobilya malzemeleri, metal aksam barındıran ürünler hijyen belgesi kapsamına giren ürünlerdir. Hijyen sertifikası bu ürünlerim imalatından nakliyesi kurulumuna kadar geçen sürecin insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde yapıldığının kontrolü açısından düzenlenmektedir. Rus pazarında yapılan denetimlerde özellikle bu ürün sorulmakta ve gümrüklerde yine bu belge talep edilmektedir. Gost r belgesine de temel teşkil eden bu belge ürünlerinizin iç pazarda daha rahat satışını sağlayacaktır.

Yılmaz danışmanlık ve belgelendirme olarak başvurularınızın birinci elden takibini yapıp uluslar arası görüşme ve işlemlerin tamamı tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.

RUSYA HİJYEN SERTİFİKASI

RUSYA HİJYEN SERTİFİKASI

HİJYEN BELGESİ ALINMASI GEREKEN ÜRÜNLER

1) Gıda ve gıda ile temas eden ürünler
2) Kozmetik ürünleri
3) Tekstil malzemeleri
4) Gıda üretiminde kullanılacak malzemeler
5) Ahşam malzeme, mobilya
6) Çocuk ürünleri, oyuncak
7) Kimyasallar
8) Bazı endüstriyel malzemeler, elektrikli aletler

Hijyen sertifikası olmadan Rusya federasyonu ülkelerine ürün mal satışı yapılamayacağını belirtmiştik. Bu bağlamda işlemlerinizin mümkün olan en kısa sürede tamamlanması için gereken çaba ve özveriyi gösteriyoruz. Bütün işlemler tarafımızdan kontrol altında yapılmakta ve oluşabilecek sorunların önüne geçebilmek için önceden alınması gereken önlemleri alıyoruz. Standartların bilinmesi ve talep edilen özelliklerin önceden sağlanması belge alış sürecini hızlandıracaktır.