İSO 9001 Belgesi Sorgulama

İso 9001 belgesi sorgulama yapmak istiyorsanız almış olduğunuz belge üzerinde mutlaka belgeyi düzenleyen kurumun akredite olduğu birimin adı yazılıdır veya yazmalıdır. Ve belge numaraları vardır. Bu belge numarası ve akredite kurumun ilgili web sitesinden veya direk ulaşarak almış olduğunuz iso 9001 belgesi ile alakalı sorgulama yapabilirsiniz.

iso 9001 belgesi sorgulama

Piyasada bir çok firma iso 9001 belgelendirme ve diğer belgelerle alakalı danışmanlık ve belgelendirme hizmeti sunmaktadır. Bazı firmalar TÜRKAK akrediteli olurken bazıları yurt dışı akrediteli fakat TÜRKAK tarafından tanınmayan akreditasyonla belge düzenlemektedirler. Eğer almış olduğunuz kalite belgelerini resmi kurumlarda kullanıyorsanız mutlaka TÜRK akrediteli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Veya her belgelendirme kurumunun her belge üzerinde akreditesi olmayabiliyor. Mesela iso 9001 akrediteli olabilen bir firma iso 14001 belgesi için akreditasyon sahibi olmayabilir. Sonuçta sahip olduğunuz belgenin akreditesi sizin için önemli ise mutlaka kontrollerini sağlayınız.

İlgili kontrol için ”https://secure.turkak.org.tr/kapsam/search” burdan sadece iso 9001 belgesi sorgulama değil diğer kalite belgelerinizin de sorgulamasını yapabilirsiniz. Sonuçta düzenlenen her kalite yönetim sistemi akreditelidir veya olmalıdır.