K2 belgesi Nasıl Alınır

K2 belgesi nasıl alınır sorusuna cevap almak için bize bir telefon açmanız yeterli. Öncelikle size gerekli olan evrak listesini ve vekaletname örneğimizi yolluyoruz. Evrakların bize ulaşmasının ardından dosya incelemeniz yapılır. Bu incelemenin içinde aracınızın trafik tescil bilgileri de kontrol edilir. Çünkü başvuru esnasında bildirilecek aracın emniyetteki kayıtları ile ruhsattaki bilgilerin bire bir uyuşması gerekir yoksa belge başvurunuz kabul edilmez. Ruhsatla ilgili incelememizi tamamlayıp gerekli formları doldurduktan sonra işlemlere başlıyoruz. Herhangi bir sorun çıkmaması halinde normal şartlarda K2 belgesi nin bir gün içinde bütün işlemlerini bitirip ödeme numaranızı çıkartıyoruz. Bakanlığın sizin adınıza açacağı ödeme numarasına belge harcınızı yatırdıktan sonra işlemleriniz tamamlanmış oluyor.

k2 belgesi 2017 fiyat

k2 belgesi nasıl alınır

K2 Belgesi İçin Gerekli Evraklar

  1. Tüm ortakların Nüfus Cüzdanı Örnekleri
  2. Firmayı Temsil ve İlzama Yetkili Kişi/Kişilerin İmza Sirküleri (Aslı veya noter onaylı suretleri)
  3. Taşımacı ya ait Araçların Ruhsat fotokopileri
  4. Vergi Levhası fotokopisi  ( şahıslarda K2 belgesi almak isteyenlerden vergi mükellefliği şartı aranmadan belge düzenlenir )
  5. Kamyonet araçlarınız için Belge harcınız 1059 TL dir. Kamyon aracı olanlar için yetki belgesi ücreti 10590,00 TL dir.
  6. Her araç başı taşıt kartı ücreti 98 TL.dir

Ruhsatında kamyonet olarak geçen hafif ticari veya hususi kayıtlı ve vergi mükellefi adına kayıtlı araçlarda dahil kamyon tır vs her araç K2 belgesi ne tabidir. Şahsi kullanımlar için olan hususi kayıtlı kamyonetler hariç.Yukarıda ilk başvuru için gerekli olan evraklar belirtilmiştir. Yenileme ve diğer işlemleriniz için sitemizdeki diğer sayfaları inceleyerek bilgi alabilirsiniz.