Psikoteknik Belgesi

Psikoteknik belgesi yasal bir zorunluluk olup belgenizi ve raporunuzu bir hafta içinde teslim ediyoruz. Üstelik uygun fiyatlara. Bizimle irtibata geçiniz.

İster yolcu taşımacılığı yapın ister yük ve eşya. Artık ticari amaçlar için araç kullanan bütün şoförlerin psikoteknik raporu belgelerini almaları mecburidir. Yasal zorunluluklar sadece şoförleri değil kullandıkları araç sahiplerini de bağlayıcıdır. İşverenler de çalıştırdıkları personellerin şartlara uygun yeterlilik belgelerine sahip olmalarını sağlamak zorundadır.

psikoteknik raporu nasıl alınır

psikoteknik belgesi

31/12/2010 tarihinde resmi gazetede yayınlanan Karayolu taşıma yönetmeliği  36.maddesinin 1.bendinin d) fıkrası gereği mesleği şoförlük olan herkesin bedeni ve psikoteknik açıdan sağlam olduğunu gösteren sağlık raporunu alması yasal bir zorunluluk olmuştur. Ve ayrıca alınan belgeleri ve raporunun her 5 yılda bir yenilenmesi şarttır.

Yine aynı yönetmelik gereği 63 yaşından gün almış olanlar belgesi alamazlar.

Psikoteknik belgesi nin yanı sıra src belgenizin de olması mecburidir. Yılmaz danışmanlık olarak belgenizi bir gün içinde teslim ediyoruz ardından raporunuzda bir hafta içinde elinizde.