Saso Belgesi Nasıl Alınır

Saso Belgesi İşlemlerinizi kısa süre içinde tamamlıyoruz. İletişime geçiniz

Saso belgesi uluslar arası kuruluşlar vasıtasıyla alınabildiği gibi Türkiye de TSE vasıtası ile de alınabilmektedir. Firmamız ister uluslar arası belgelendirme kuruluşları vasıtasıyla yada Tse üzerinden belge işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Alabilmek için gerekli olan evrakların tarafımıza ulaştırılmasının ardından hemen işlemlere başlanacaktır. Belgelendirme aşamasına başvurunun ardından denetim işlemi için sizden randevu alınarak ihraç edilecek ürünlere bakılır ve onay verilmesinin ardında belge ücreti için ödeme belgesi düzenlenir. Siz ödemenizi yaptıktan sonra belgeniz tarafınıza ulaştırılır. Kısaca işlem bu şekilde yürümektedir. Detaylı bilgi almak için mail veya telefonla bizlere ulaşabilir detaylı bilgi alabilirsiniz

saso belgesi nasıl alınır

Saso Belgesi İşlemleri İçin Gerekenler

Gerekli evraklar ile alakalı web sitemizde ilgili sayfayı inceleyebilirsiniz. Ürün kategorisine göre talep edilen evraklar değişmektedir. Hemen her ürün için istenmesine rağmen bazı istisnai ürünler için  gerekmediği durumlarda oluşabilmektedir. Başvurunuzu aldıktan sonra öncelikli olarak ürünlerinizin saso kapsamına girip girmediğine bakılır ve ürün türüne göre sizden hazırlamanız gereken evraklar talep edilir. Proforma fatura ve ürünlerle alakalı kalite belgeleri, varsa CE belgesi gibi belgelerin yanında firmanızı temsil eden ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası gibi evraklarda talep edilecektir. Saso belgesi ürün belgesi değildir. Her sevkiyat için alınması gereklidir.

Gözetim belgesi olmadan Suudi Arabistana ihracat yapabilmeniz mümkün değildir. Belge almadan sevkiyat yapmanız durumunda ürünleriniz gümrükten içeri alınmayacaktır. Bu sebepten ürün sevkiyatı yapmadan önce mutlaka saso belgesi almanız gerekmektedir. Denetçi arkadaşlarımız sevkiyattan hemen önce yükleme yerinde hazır bulunup ürünlerinizin yükleme öncesi son denetimini de yaparak akabinde belgelendirme sürecine geçeceklerdir.