TURSAB Belgesi

Tursab belgesi Kültür Ve Turizm Bakanlığına bağlı seyahat acentaları birliği tarafından verilen belgedir. Kar amacı ile turistlere tur düzenleme, konaklama, bilgi verme, gezi eğlence düzenleme vs. için oluşturulmuş ticari kuruluşlara  A Grubu – B Grubu – C Grubu olmak üzere üç türde Tursab belgesi verilmektedir.

Tursab belgesi

Tursab belgesi

A Grubu seyahat acentelerı tüm seyahat acentalığı faaliyetlerini yürütebilirler.

B Grubu seyahat acentaları A grubu hava kara deniz ulaşım araçlarının bilet satışlarını ve A grubu seyahat acentalarının biletlerini satabilirler.

C Grubu seyahat acentaları yabancı uyruklu turistlere tur düzenleyemez sadece Türk turistlere tur düzenleye bilirler.

Tursab Başvuruları

Öncelikle Kültür bakanlığından acente unvanı olarak kullanacakları isim için bakanlığa başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu başvurunun ardından bakanlıkça uygun görülen acenta unvanına ilişkin yazılı cevap alındıktan sonra Tursab belgesi başvurusu yapılmaktadır. Başvuru için A gurubu 7000 TL, B gurubu 6000 TL, C grubu 5000 TL süresiz ve kati teminat mektubu veya nakit ödemenin ardından işlemler neticelenince bütün gruplar için belge harcı 35.979,10 TL ödenerek belge alınır.

Firmamız Tursab Belgesi süreci ve Kültür Bakanlığı sürecinin tamamını bizzat kontrol etmekte ve işlemler direk bakanlık ve birlikten yürütülmektedir. Mümkün olan en kısa süre içerisinde başvurular yapılıp belge işlemleri tamamlanmaktadır. Bizimle çalışmak size hem zaman kazandıracak hemde maliyetten kurtaracaktır. Yapılacak yanlış bir işlem başvurularınızın gecikmesi ve işlemlerin başa dönmesi anlamına geleceğinden bizler size sorunsuz işlem vaadi ile hizmet veriyoruz. Danışman arkadaşlarımız resmi müracaatlar başlamadan dosyanızın ön incelemesini yapıp eksiklik riskini minimuma indirgeyerek işlemlere başlayacaklardır. Referanslarımız ve Türkiye içinde Tursab konusunda neredeyse tek danışman firma oluşumuz bizlere gurur ve güven vermektedir. Detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Tursab Belgesi İçin Gerekli Evraklar

Tursab belgesi için gerekli evraklar öncelikle Kültür Bakanlığı’ndan acente unvanı başvurusunun ardından ticaret odası sicil tasdiknamesi, imza sirküleri, şirket ortaklarının kimlik fotokopileri, vergi levhası gibi şirket evrakları ile beraber çalıştırılması zorunlu enformasyon memuru veya kokartlı rehber evrakının da dosyaya eklenmesi ile tursab belgesi başvuru evrakları tamamlanmış olur.

Tursab Belgesi Kimler Alabilir

Türsab belgesi ni ticari amaçla turizm faaliyeti yürüten firmaların gerekli koşulu tamamlayanları alabilirler. Tursabın işlemler esnasında göndereceği eksperler gelip iş yerinde bazı incelemeler yaparlar. Öncelikle iş yerinin bu iş için elverişli olması içerisinde lavabo tuvalet mutfak ve misafir ağırlanacak bölümlerinin olması gereklidir. Ayrıca iş yerinde faaliyet gösteren ikinci bir firmaya ait vergi kaydının olmaması şarttır.